Koncert zespołu “Fabryka”

16 października uczniowie brali udział w koncercie rockowym w ramach projektu “Muzyczna lekcja historii”, który obejmował 9 niekomercyjnych koncertów zespołu “Fabryka”. Celem projektu jest propagowanie historii i poezji w muzycznej formie. Inicjatorem i organizatorem koncertu dla uczniów naszej szkoły był pan Wojciech Kalinowski – nauczyciel wychowania fizycznego.

Zespół wykonał w poprockowych aranżacjach utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znalazły się wybrane piosenki z płyty “Sierpień”, m.in. poezje Baczyńskiego. Program uzupełniły znane polskie przeboje z lat 60-90. Słuchacze mogli bliżej poznać rodzimą historię i dziedzictwo narodowe. Koncert uzupełniały wizualizacje multimedialne.

Odważni słuchacze mogli wygrać w trakcie koncertu płytę oraz koszulkę zespołu.