Praktykanci już w Polsce

Już wrócili nasi drodzy uczniowie. Przywitali ich rodzice oraz opiekunowie. Miło było zobaczyć ich po 4 tygodniach nieobecności. Choć wrócili zmęczeni, to było widać na twarzach uśmiechy i dużo radości. Teraz przed nimi parę dni odpoczynku i ponownie zobaczymy się na szkolnych holach.

Hotelarze w Włoszech

Już ostatni tydzień pobytu naszych uczniów w Reggio Emilia dobiega końca. Co tydzień pokazywaliśmy wam, jak przebiegały praktyki u informatyków oraz żywieniowców. Dziś prezentujemy zdjęcia od naszych hotelarzy. Niestety, już czas wracać do Polski. Będziemy miło wspominać spędzony tutaj czas i na pewno zdobyte doświadczenie wykorzystamy w dalszej drodze zawodowej.

Praktykanci w Wenecji

24 maja uczniowie odbywający praktyki we Włoszech wybrali się wraz z opiekunami do Wenecji. Spacerowali z polską przewodniczką typowymi dla tego miasta wąskimi, ale urokliwymi uliczkami. Na każdym kroku można było podziwiać bardzo ładne i ciekawe architektonicznie budowle sakralne i historyczne. Pogoda nam dopisała. Wróciliśmy włoską koleją zmęczeni, ale zadowoleni. Zrobione zdjęcia trudno byłoby zliczyć, więc załączamy wybrane.

Wycieczka do Mediolanu

Urokliwa Bolonia zachęciła nas, byśmy dalej poznawali najsłynniejsze miasta Włoch. W niedzielę odwiedziliśmy Mediolan. Wczesnym porankiem rozpoczęliśmy wycieczkę, spotykając się z przewodniczką. Spotkanie z panią Joanną rozpoczęliśmy przy budynku Teatro La Scala. Następnie przeszliśmy do Castello Sforzesco – zamku rodu Sforzów, z którego wywodzi się królowa Bona. Kolejnym punktem wycieczki była Galleria Vittorio Emanuele II – najstarsza galeria handlowa we Włoszech. Jest siedzibą ekskluzywnych włoskich i światowych marek. Główną atrakcją Mediolanu jest Katedra Duomo, która zachwyca swoją wielkością i architekturą. Zwiedzanie rożnych miejsc i miast pokazało naszym uczniom różnorodność kulturową i architektoniczną Włoch. Młodzież wciąż czuje niedosyt i już planujemy kolejne wycieczki.

Wycieczka do Bolonii

Po pierwszym tygodniu praktyk, czas na chillout. Wyruszyliśmy z Reggio Emilia pociągiem o 8.13 do Bolonii. Na miejscu przywitała nas piękna włoska pogoda. Za przewodnika mieliśmy naszego ulubionego historyka – p. Tworka. Z dużym entuzjazmem przekazywał nam ciekawostki zabytkowej Bolonii. Odwiedziliśmy m.in.: okno weneckie, Piazza Maggiore, Katedrę San Pietro, Bazylikę San Petronio, słynne dwie wieże, miejski ratusz, dzielnicę uniwersytecką, zespół kościołów San Stefano, Park della Montagnola oraz przemierzyliśmy wiele urokliwych zabytkowych uliczek miasta. Dodatkowym punktem wycieczki był obiad w słynnej Antica Pizzeria Da Michele, do której zabrała nas p. Staliś. Pizzeria ta jest rozsławiona dzięki filmowi ,,Jedz, módl się, kochaj…” z Julią Roberts. Aż szkoda było wracać…..Ale jutro przed nami wycieczka do Mediolanu.