Wicemistrzynie z naszej szkoły!

🥈Uczennice naszej szkoły – Aleksandra Darosz i Milena Waskan z klasy 3LO – 11 czerwca zdobyły 2. miejsce w licealiadzie w siatkówce plażowej w Kołobrzegu. Były to zawody rangi wojewódzkiej.

Dziewczyny dzielnie rywalizowały z 14 zespołami z innych szkół z Kołobrzegu, Stargardu, Goleniowa, Szczecinka, Koszalina i Świdwina.

Pogoda nie dopisywała (wichura, deszcz i piach w oczy 😉), ale to nie przeszkodziło im w zdobyciu wicemistrzostwa.

Trenerem dziewcząt jest pan Zenon Darosz.

Serdecznie gratulujemy! 👏

Marcowe Grand Prix Połczyna-Zdroju

W dniu 16.03.2024 odbyła się kolejna tegoroczna edycja Grand Prix Połczyna-Zdroju w szachach.

Nasza szkoła współorganizuje imprezę z LUKS “Caissa”.

Zwyciężył reprezentujący KSz „Hetman” Koszalin – Marcel Renczyński, drugi był Adam Halhoul, a trzeci Wiesław Bućko.

Grali też nasi uczniowie Milena Mączka i Michał Sawka oraz opiekun koła szachowego Wojciech Kalinowski.

Startowało 28 graczy z Bytowa, Biesiekierza, Choszczna, Koszalina, Czaplinka i Połczyna-Zdroju.

Sukces siatkarek

W dniu 27.02.2024 odbyły się powiatowe eliminacje licealiady w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się na hali sportowej ZS CKU w Świdwinie, a uczestniczyli w nich reprezentanci i reprezentantki wszystkich szkół średnich naszego powiatu.

Rozgrywki dziewcząt rozpoczęły się od meczu między drużyną gospodarza zawodów a ZS w Świdwinie. Mecz wygrała drużyna CKU z wynikiem 2:0.

Kolejny mecz to już udział naszej drużyny w składzie: Aleksandra Darosz IIIa, Milena Waskan IIIa, Kinga Wojdan IV a, Wiera Shevchenko IIa, Nikola Sameć IIa, Viktoriia Bohelska IIIa, Michalina Grążka IIa, Maria Fiuk IIa, Daria Sawka IIb i kontuzjowana Julia Wojdan IIa. Mecz z drużyną ZS w Świdwinie przebiegał z wyraźną przewagą naszej ekipy i zakończył się wynikiem 2:0.

Ostatni mecz turnieju pomiędzy CKU Świdwin a ZS w Połczynie-Zdroju miał rozstrzygnąć ostateczny wynik rozgrywek i wskazać drużynę, która będzie reprezentować powiat Świdwin w dalszych etapach „Licealiady”. Obie drużyny miały już na swoim koncie po jednym zwycięstwie, więc apetyty i emocje były na wysokim poziomie.

Pierwszy set to bardzo wyrównana walka zakończona zwycięstwem naszej drużyny. Drugi set to jeszcze wyższy poziom gry i emocji zakończony zwycięstwem drużyny ze Świdwina. Wszystko zaczęło robić się totalnie emocjonujące, doping kibiców obu drużyn dodatkowo niesamowicie podnosił efektywność i efektowność walki sportowej. Trzeci set to zawsze wisienka na torcie w meczach siatkówki (tych granych do dwóch wygranych setów) wymagająca od zawodników zarówno umiejętności technicznych jak i niesamowitego opanowania emocji.

To, co się działo w trzecim secie meczu dziewcząt, to kwintesencja siatkówki i sportu. Nerwy, walka, stres, niesamowite emocje i zmieniający się wynik oraz doping – wszystko to mieliśmy w trzecim secie meczu o wejście do rozgrywek szczebla regionalnego.

Poziom gry, umiejętność przełamywania stresu, waleczność, nieodpuszczanie nawet w trudnych momentach doprowadziły do zwycięstwa naszej drużyny w tie breaku z wynikiem 19:17 i całym meczu 2:1 w setach. Dzięki temu zwycięstwu nasza szkolna drużyna piłki siatkowej dziewcząt zakwalifikowała się do rozgrywek regionalnych, do których już rozpoczęliśmy przygotowania.

Trenerem drużyny jest Zenon Darosz.

Zwycięstwo siatkarzy i awans na etap regionalny

W dniu 27.02.2024 siatkarze naszej szkoły rywalizowali z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych i Zespołu Szkół w Świdwinie. Był to etap powiatowy Licealiady, czyli rozgrywek szkół ponadpodstawowych powiatu świdwińskiego.

Po bardzo dobrej grze pokonali obie szkoły ze Świdwina i zdobyli miano mistrzów Powiatu.

Otrzymaliśmy nagrody: dyplom i puchar.

W składzie reprezentacji szkoły grali: kapitan Karol Warmijak, Filip Szczygieł, Konrad Szymański, Michał Hasik, Jakub Augustyniak, Mikołaj Ogorzałek, Adam Halhoul i Dominik Czaja.

Opiekunem zespołu jest Wojciech Kalinowski.