Praktykanci w Wenecji

24 maja uczniowie odbywający praktyki we Włoszech wybrali się wraz z opiekunami do Wenecji. Spacerowali z polską przewodniczką typowymi dla tego miasta wąskimi, ale urokliwymi uliczkami. Na każdym kroku można było podziwiać bardzo ładne i ciekawe architektonicznie budowle sakralne i historyczne. Pogoda nam dopisała. Wróciliśmy włoską koleją zmęczeni, ale zadowoleni. Zrobione zdjęcia trudno byłoby zliczyć, więc załączamy wybrane.

Matura ’74

W piątkowe popołudnie mieliśmy ogromną przyjemność gościć Absolwentki i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica. Po pięćdziesięciu latach od matury spotkały się klasy A, B i C, aby wspólnie wspominać przygody ze szkolnej ławki.

Życzymy Państwu kolejnych tak radosnych i wzruszających momentów. Zaglądajcie do nas częściej. Zapraszamy!

Różnorodność biologiczna

Uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli dziś w prelekcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój na temat różnorodności biologicznej. Inicjatywa tutejszej instytucji została miło przyjęta przez naszych uczniów. Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące znaczenia terenów leśnych, przedstawiono i omówiono gatunki zagrożone oraz zilustrowano świat ptasiego siedliska na terenach naszego nadleśnictwa. Zapoznano nas także z projektem “Powrót rysia do północna-zachodniej Polski”.

Żywa lekcja biologii

W poniedziałek odbyła się w szkole nietypowa lekcja biologii z żywymi okazami zwierząt, których opiekunami są nasi uczniowie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Właściciele dzielili się swoim doświadczeniem w opiece nad zwierzętami, odpowiadali na pytania związane z żywieniem, pielęgnacją czy warunkami prowadzenia hodowli.

Wystawa zwierząt wzbudziła wiele emocji, pozwoliła też oswoić się z niektórymi gatunkami. Osoby uczestniczące w tych nietypowych zajęciach miały możliwość wziąć na ręce pająka czy też węża. Budziło to wiele emocji, ale jednocześnie przyczyniało się do przełamania negatywnych stereotypów towarzyszących wizerunkowi tych zwierząt.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie!