Zdobyć zawód a nie być zawiedzionym

W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się pierwsza edycja projektu pn. Zdobyć zawód a nie być zawiedzionym” RPZP.08.06.00-32-K029/17 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W ramach projektu 10 naszych wspaniałych uczniów mogło zdobyć umiejętności na kursach zakończonych certyfikatami:

  • Kelnerskim (o którym już pisaliśmy)
  • Sommelierskim
  • Barmańskim
  • Baristy
  • Na prawo jazdy kat. B

Nasza młodzież wspaniale poradziła sobie z każdym zadaniem stawianym przez panów szkoleniowców: Arkadiusza Kaliszuka – sommeliera i doświadczonego kelnera oraz Krzysztofa Jędrzejewskiego – doświadczonego barmana i baristy. Na kursach młodzież mogła poznać tajniki wspaniałej pracy barmana, baristy oraz sommeliera. Kultura oraz historia tych popularnych zawodów była nieodzownym elementem szkoleń.

Z doświadczonym instruktorem panem Damianem Mrozem młodzież stawiała „pierwsze kroki” w nauce jazdy. To wspaniałe i ekscytujące lekcje pełne profesjonalnie przekazanej wiedzy i umiejętności pozwoliły już prawie wszystkim stać się szczęśliwymi posiadaczami tak cennego w czasie wakacji dokumentu uprawniającego do prowadzenia samochodów osobowych. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zazdrościmy tak wielu wrażeń, jakich doświadczyli w tym roku szkolnym.

Ruszyła już druga edycja projektu. Szczęśliwa 10 uczniów rozpoczęła od staży u pracodawców. Trzymamy za nich kciuki i życzymy mnóstwa pozytywnej energii.

Magdalena Stempnik