IV Powiatowy Jarmark Tradycyjnie Zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego

14 września 2019 roku odbył się IV Powiatowy Jarmark Tradycyjnie Zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego, czyli dożynki w Świdwinie. Było bardzo ciekawie i uroczyście. Wszystko odbywało się koło zamku. Duża ilość stoisk i scena na środku, narodowe śpiewy i tańce, smaczne jedzenie, zabawy dla dzieci i różne ciekawostki – wszystko to można było zobaczyć w centrum Świdwina. Różne organizacje, zespoły szkół i urzędy pokazywały swoje całoroczne osiągnięcia. Można było wziąć udział w różnych konkursach, w działalności charytatywnej i dowiedzieć czegoś nowego.

Nasza szkoła też miała swoje stoisko, na którym były przedstawione profile liceum, technikum i szkoły branżowej. Uczniowie częstowali naszych gości chlebem ze smalcem z fasoli i kiszonymi ogórkami. Święto się zaczęło o 13:00 i trwało aż do samego wieczora.

Andrii Zaitsev, kl. II B

Stoisko naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w konkursie na najładniejsze i najciekawsze stoisko dożynkowe.