Noc bibliotek

W ramach Nocy Bibliotek 2019 na uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego i czwartej klasy technikum hotelarskiego, a szczególnie na pięcioosobowe grupy wytypowane na reprezentantów klas, czekały “Potyczki literackie”. Poza dobrą zabawą i elementami rywalizacji była to świetna rozgrzewka przed egzaminem maturalnym.

Konkurencje w ramach „Potyczek” przygotowały: Katarzyna Połońska – nauczycielka j. polskiego i wychowawczyni klasy 3 B LO oraz Kinga Dolatowska – nauczycielka edukacji filmowej, a przede wszystkim szkolna bibliotekarka. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała Izabela Daniłowicz – nauczycielka j. polskiego, przedmiotów zawodowych i wychowawczyni klasy 4 T. Na rozgrzewkę należało rozwiązać zagadkę anagramową z popularnym nazwiskiem w tle. Zespoły brały udział w pięciu zadaniach. Pierwszym były kalambury literackie – przy użyciu wyłącznie gestów należało zaprezentować tytuły lektur z kanonu. Drugim – zadanie wizualne na spostrzegawczość, fantazję i skojarzenia, czyli odgadywanie symboli literackich. Świetnym pomysłem okazało się tworzenie wyrazów z wykorzystaniem liter ze słowa „konstantynopolitańczykówna” i układanie wiersza z wykorzystaniem zubytkowanych egzemplarzy „Potopu”. Najbardziej twórczą konkurencją była prezentacja bohatera literackiego w pierwszej osobie liczby pojedynczej, z włączeniem charakterystycznych atrybutów bohatera, jego cech i specyfiki języka.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 3 B LO, drugie miejsce przypadło klasie 4 TH, a trzecie – 3 A LO. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia z “Potyczek literackich” można obejrzeć TUTAJ.