“Czyściciele internetu” w Pracowni Filmoteki Szkolnej

9 grudnia o godzinie 8.50 w Pracowni Filmoteki Szkolnej dla klas 3A i 3B LO odbędzie się projekcja jednego z najgorętszych filmów dokumentalnych sezonu‼️

“Czyściciele internetu” w reż. Moritza Riesewiecka i Hansa Blocka wg Piotra Czerkawskiego, autora jednej z internetowych recenzji “[film] działa jak zażycie czerwonej pigułki w “Matrixie”. Film ujawnia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która w dużej mierze zarządzana jest w krajach Trzeciego Świata. Śledzi pięciu spośród tysięcy outsourcingowanych przez Dolinę Krzemową cyfrowych śmieciarzy, których praca polega na usuwaniu nieodpowiednich treści z internetu. Przeciętny czyściciel musi codziennie obejrzeć i ocenić tysiące obrazów i nagrań, co pozostawia trwały ślad na jego psychice.

Więcej informacji o filmie: https://www.againstgravity.pl/films/czysciciele-internetu

Pokaz zorganizowany został dzięki uprzejmości Against Gravity oraz Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego i działaniom edukacyjnym Filmoteki Szkolnej.