W klimacie świąt…

17 grudnia w kinie Goplana odbyły się jasełka przygotowane przez młodzież pod kierunkiem ks. Marka Roskowińskiego.

Oglądając współczesną realizację jasełek, mogliśmy uświadomić sobie, że święta Bożego Narodzenia to nie tylko pięknie ubrana choinka, prezenty, odświętny strój i bogato zastawiony stół, ale przed wszystkim okazja do spotkania z Bogiem przychodzącym do nas w drugim człowieku.

Podczas tego wydarzenia mogliśmy również usłyszeć na żywo piękny głos pani Patrycji Baczyńskiej – finalistki programu “Must be the Music”, która zaśpiewała kilka utworów o świątecznej (choć nie tylko) tematyce.

Podczas spotkania zostały wręczone także nagrody dla klas za konkurs mikołajkowy na najpiękniejszą ozdobę drzwi klas oraz rozstrzygnięty został konkurs na sweterek świąteczny.

Serdeczne podziękowania składamy Centrum Kultury za użyczenie sali kinowej oraz Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunkom – p. Kindze Dolatowskiej i p. Joannie Tokarskiej – za pomoc w przygotowaniu jasełek i pięknej dekoracji.