Bieg Tropem Wilczym

Zespół Szkół w Połczynie – Zdroju wspólnie z Urzędem Miasta i Centrum Kultury zorganizował po raz 3 w Połczynie – Zdroju bieg na dystansie 1963 m w ramach VIII edycji Biegu Tropem Wilczym.

Wystartowało 104 biegaczy w tym duża liczba młodzieży. W biegu uczestniczyło  8 uczniów naszej szkoły. Biegły również rodziny z małymi dziećmi. Uczestnikami biegu byli mieszkańcy Połczyna – Zdroju oraz miejscowości: Barwic, Czaplinka, Krakowa, Szczecinka, Świdwina i innych.

Bieg poszerzył obchody w naszym mieście Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Przed Biegiem Tropem Wilczym delegacje i poczty sztandarowe szkół (w tym naszej szkoły) uczestniczyły w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej jednego z Żołnierzy Niezłomnych rotmistrza Witolda Pileckiego. Inicjatorem tej uroczystości była 1 Połczyńska Drużyna Harcerzy ZHR „Zdrój”, której drużynowym jest nauczyciel Wojciech Kalinowski.