WYJAZD INTEGRACYJNY KL. I LO

1 października 2020 r. Ten dzień dla uczniów kl. I LO Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju był inny niż poprzednie. O godz. 8:50 wszyscy zebrali się przy pokoju nauczycielskim, by – po sprawdzeniu obecności – udać się na pokład autobusu, który zawiózł ich do Czaplinka.

Kilka minut przed godz. 10:00 uczniowie stanęli przed wrotami do parku linowego „Linolandia”. Tam, po krótkim, acz dokładnym, przeszkoleniu przez przesympatycznych instruktorów licealiści wraz z wychowawcą przez kilka godzin mogli szaleć wśród koron drzew i z wysokości spojrzeć na otaczający ich świat. Zabawa była przednia. Park linowy oferował kilka tras wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Co odważniejsi i wytrwalsi pokonywali wyznaczone trasy kilkakrotnie. Śmiechom, pozytywnej energii, wylanym potom, radości, dobrej muzyce i wszystkiemu co najlepsze nie było końca. Na zmęczonych czekało ognisko, gdzie każdy mógł podładować swoje baterie smaczną kiełbaską upieczoną nad ogniem.

Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że klasa już planuje kolejny wyjazd…

Tomasz Podsiadło