Warsztat Filmoteki Szkolnej

15 marca odbył się warsztat pn. „Od komiksu, przez film do gry, czyli jakie mechanizmy rządzą współczesną opowieścią?” prowadzony przez pełną energii edukatorkę i liderkę Filmoteki Szkolnej – Katarzynę Czubińską. W trakcie zajęć padały pytania o to, co muszą mieć w sobie gry i komiksy, by przyciągnąć widza/widzkę, gracza/graczkę oraz została przeanalizowana metoda tworzenia współczesnych opowieści w oparciu o film, komiks i grę. W oparciu o wyjątkowe zdolności grupy humanistyczno-filmowej z klasy 2 G LO przy pomocy aplikacji skonstruowana została interaktywna opowieść – gra, dzięki której dotychczasowy widz/widzka będzie mógł/mogła stać się aktywnym uczestnikiem/uczestniczką historii i wpływać na przebieg akcji. Korzystaliśmy z filmów dostępnych w pakiecie Filmoteki Szkolnej: • Exit, reż. Grzegorz Koncewicz • Katedra, reż. Tomasz Bagiński • Arka, reż. Grzegorz Jonkajtys. Serdeczne podziękowania dla Prowadzącej – pani Katarzyny Czubińskiej. I, tradycyjnie, ślemy ukłony w stronę Filmoteka Szkolna za możliwość udziału i organizację. Warsztat został zorganizowany w ramach zajęć edukacji filmowej pod opieką Kingi Dolatowskiej.