Kurs barmański

W dniach 19-20.03 i 25-26.03.2021 r. Pan Krzysztof Jędrzejewski przygotował i z pełnym profesjonalizmem prowadził dla młodzieży z Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju  kurs barmana. Szkolenie pozwoliło uczniom opanować podstawowe umiejętności barmańskie oraz zdobyć wiedzę z zakresu przyrządzania klasycznych drinków. Kurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. Podczas spotkania z barmanem młodzież wprowadzona została do świata drinków i koktajli. Na początku poznali szkło i przyrządy używane przez barmanów, następnie usystematyzowali wiedzę o alkoholach, napojach, a także opanowali zasady ich łączenia. Kolejnym etapem szkolenia była nauka dekoracji drinków i koktajli.
W efekcie, po zdanym egzaminie, 10 osób będzie miało okazję rozpocząć swą przygodę ze sztuką barmańską.