Bieg Tropem Wilczym

Już po raz czwarty Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju zorganizował bieg na dystansie 1963 m w ramach IX edycji „Biegu Tropem Wilczym”. Tym samym szkoła włączyła się w obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W tym roku bieg odbył się 15 sierpnia 2021 roku.

W biegu uczestniczyło 47 uczestników, a wśród nich biegacze, którzy brali udział we wszystkich edycjach biegu organizowanych do tej pory w Połczynie-Zdroju. Biegły również rodziny z małymi dziećmi, młodzież i harcerze. Uczestnikami biegu byli mieszkańcy Połczyna-Zdroju oraz miejscowości: Barwic, Czaplinka, Szczecinka, Drawska Pomorskiego, Rzęcina, a także przyjezdni goście z Ostrowa Wielkopolskiego i Dzierżoniowa.

Głównym inicjatorem biegu był nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kalinowski.

Składamy podziękowania dla  służb Policji i Straży Miejskiej w Połczynie-Zdroju, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników na trasie biegu. W ramach służby pomagali również harcerze 1 Połczyńskiej Drużyny Harcerzy „Zdrój”.