BIEG I RAJD ROWEROWY W PRZEDDZIEŃ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada wspólnie z Gminą Połczyn-Zdrój, Centrum Kultury i Starostwem Powiatu Świdwińskiego nasza szkoła zorganizowała Bieg Niepodległości w Parku Zdrojowym.

Bieg był poświęcony pamięci Polaków, walczących o odzyskanie niepodległości w powstaniach i I wojnie światowej oraz wszystkim poetom, artystom i działaczom społecznym, którzy podtrzymywali w rodakach ducha miłości Ojczyzny.

Uczestnicy przebiegli lub przeszli trasę o długości około 1918 m.

Do uczestnictwa zaprosiliśmy uczniów połczyńskich szkół podstawowych.

Pobiegli też nasi uczniowie i nauczyciele, pani wiceburmistrz Emilia Mazur oraz kuracjusze z Tych.

Na mecie na biegnących czekali z pamiątkowymi medalami wicedyrektor Zespołu Szkół Damian Mróz oraz pani dyrektor SP 2 Ewa Sawka.

Po biegu uczestnicy zostali zaproszeni do posilenia się smaczną grochówką ufundowaną przez Gminę Połczyn-Zdrój. Uczennice naszej szkoły służyły obsługą kelnerską.

O nagłośnienie zadbał pracownik Centrum Kultury.

Na trasie biegnących kierowali harcerze 1. Połczyńskiej Drużyny ZHR „Zdrój”.

Organizatorem z ramienia naszej szkoły był Wojciech Kalinowski.

Wszystkim za okazaną współpracę serdecznie dziękujemy i zapraszamy na przyszłoroczny Bieg Niepodległości.

Po biegu kilkunastoosobowa grupa rowerzystów z naszej szkoły ruszyła na Rowerowy Rajd Niepodległości. W tym gronie byli też nauczyciele.

Wspólnie pojechali do sanatorium Borkowo, zatrzymali się przy krzyżu Solidarności i ruszyli w drogę powrotną.

Na mecie również otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo Powiatu Świdwińskiego.

Organizatorem rajdu była pani Anna Staliś.