Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole w dniu 10 listopada zorganizowano uroczystość poświęconą pamięci wszystkich polskich bohaterów, którzy przyczynili się do odrodzenia się państwa polskiego. Składała się ona z części oficjalnej, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia przed 104 laty, śpiewano pieśni patriotyczne i wojskowe oraz zaprezentowano fragmenty poezji na temat wolności i niepodległości. Najważniejszym punktem tej części było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Podobnie jak w tysiącach innych szkół w całej Polsce punktualnie o 11:11 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego (wszystkie cztery zwrotki a capella).

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły rozpoczęła się część druga czyli szkolny konkurs wiedzy o pieśniach patriotycznych i muzyce polskiej. Reprezentujące poszczególne klasy dwuosobowe drużyny odpowiadały na 40 zamkniętych pytań. Uczniowie mieli za zadanie m.in. na podstawie krótkiego fragmentu melodii (2 takty) lub fragmentu tekstu odgadnąć tytuł piosenki, prawidłowo wskazać autora słów lub kompozytora muzyki, a także odpowiedzieć na kilka pytań związanych z hymnem Polski. Ostatnie 10 zadań quizu dotyczyło muzyki polskiej (głównie muzyki filmowej z dawnych polskich seriali). Na te pytania zawodnicy odpowiadali wspólnie z wychowawcami lub innymi nauczycielami, którzy przez poszczególne klasy zostali wybrani do pomocy. Niespodziewanym zwycięzcą konkursu została klasa I Technikum Informatycznego, uzyskując 35 punktów (na 40 możliwych). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, a zwycięzca zdobył nagrodę w postaci kosza ze słodyczami oraz glejtu na zwolnienie z odpowiedzi ustnych i kartkówek.