Żywa Lekcja Historii

1 marca 2013 roku czterech uczniów klasy II TI/TŻ wzięło udział w w Żywej Lekcji Historii prowadzonej przez pracowników IPN w Koszalinie. Lekcja ta  została zorganizowana w piwnicach dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Koszalinie.  Podczas multimedialnej projekcji w piwnicach aresztu uczniom  przedstawiono biografie  bohaterów podziemia niepodległościowego, takich jak: rotmistrz Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna (Inka),  Zdzisław Badocha (Żelazny), Kazimierz Chmielowski (Rekin). Zaprezentowane także  zostały  młodzieżowe organizacje antykomunistyczne z terenu Koszalina i jego najbliższych okolic. Po prezentacji multimedialnej uczniowie mogli podziwiać, obejrzeć z bliska i dotknąć różne eksponaty replik broni i mundurów z omawianego okresu.