Igrzyska w Pieszycach

Liczna grupa uczniów naszej szkoły w dniach 2-4 czerwca wzięła udział w XXVII Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Pieszycach.

Dla większości był to pierwszy start w igrzyskach, a dla części jest to kontynuacja rozwoju sportowego i chrześcijańskiego w Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Przed igrzyskami był czas na spacer w Góry Sowie.

W igrzyskach rywalizowała młodzież z Pieszyc, Nowej Rudy, Dobieszczyzny, Ostrowa Wielkopolskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Jastrzębia-Zdroju i Połczyna-Zdroju.

Zawodnicy rywalizowali w siatkówce dziewcząt i chłopców, koszykówce chłopców, piłce nożnej dziewcząt i chłopców oraz tenisie stołowym chłopców.

Dorobek medalowy naszych uczniów to:

1 miejsce siatkarzy kat. A (1-2 klasa szkoły średniej) – Karol Warmijak, Mikołaj Ogorzałek, Jakub Augustyniak, Hubert Kowalski, Adam Halhoul, Dominik Czaja i Dominik Gemza. Jako opiekun wspomagał ich absolwent Wojciech Michalski;

2 miejsce siatkarek kat. A – Milena Waskan, Wiera Shevchenko i Hania Bieżanowska;

2 miejsce koszykarzy 3×3 kat. A – Mikołaj Ogorzałek, Mateusz Paszkiewicz, Julek Wasilewski, Wiktor Tomaszewski i Nikodem Lembowicz;

1 i 2 miejsce tenisistów stołowych kat. A – Dominik Czaja i Adam Halhoul.

Drużyny siatkarek i koszykarzy wystąpią na wrześniowych Ogólnopolskich Igrzyskach SALOS w Kielcach, a wcześniej będą przygotowywać się na obozie sportowym w Karpaczu.

Opiekunem naszych sportowców jest Wojciech Kalinowski.