Nasi szachiści z sukcesami i wyróżnieniami w Grand Prix Połczyna-Zdroju

Cykl 10 turniejów Grand Prix Połczyna-Zdroju 2023 współorganizowanych przez naszą szkołę z klubem „CAISSA” zakończony.

W ostatnim turnieju w sobotę 9 grudnia startowało 24 zawodników z Połczyna-Zdroju, Łobza, Karlina, Koszalina, Biesiekierza, Białogardu, Czaplinka, Sławoborza i Świdwina. Turniej ma charakter otwarty, stąd udział szachistów spoza naszego miasta.

1 miejsce w turnieju zajął uczeń naszej szkoły Adam Halhoul.

Swoje doświadczenie szachowe na wyższy poziom podnosili też inni nasi uczniowie: Milena Mączka i Dominik Czaja oraz opiekun szkolnego koła szachowego Wojciech Kalinowski.

Grand Prix 2023 wygrał posiadający I klasę szachową pan Dymitr Stanisław Zarzecki. Drugie miejsce przypadło naszemu Adamowi Halhoulowi, a trzecie panu Wiesławowi Bućko. Milena Mączka została wybrana Miss Elegancji finałowego turnieju Grand Prix. Najlepiej grającą zawodniczką cyklu turniejów była pani Leokadia Łukaszewicz z Ukrainy. Najlepszym seniorem Grand Prix 2023 był mający 84 lat pan Hans Assamann.

Następne Grand Prix Połczyna-Zdroju odbędzie się w styczniu.

Zachęcamy do trzymania kciuków za naszych szachistów w środę 13 grudnia w rywalizacji w ramach wojewódzkiej Licealiady w szachach w połczyńskim Centrum Kultury.