Licealiada – szachy

13 grudnia .2023 nasza szkoła była gospodarzem wojewódzkiego etapu Licealiady w szachach.

W imprezie wzięło udział 72 szachistów reprezentujących 18 szkół. W każdym zespole grała 1 dziewczyna i 3 chłopców. Grały szkoły ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Nowogardu, Goleniowa, Łobza, Reska, Świdwina, Szczecinka, Kalisza Pomorskiego i Połczyna-Zdroju.

Zwycięstwo przypadło XIII LO ze Szczecina, na 2. miejscu zakończyło rozgrywki II LO Koszalin, a na 3. miejscu było I LO Kołobrzeg. Zwycięska trójka otrzymała puchary ufundowane przez WSZS w Szczecinie.

Naszą szkołę reprezentowali: Milena Mączka, Adam Halhoul, Dominik Czaja i Wojciech Lubasiński.

Wsparcie w organizacji zawodów otrzymaliśmy od: Centrum Kultury przez udostępnieniu placówki Domu Kultury na ulicy Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej nr 2 użyczającej ławki do gry oraz Połczyńskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu pomagającemu w transporcie ławek. Za pomoc dziękujemy.