OTWARTE MISTRZOSTWA NASZEJ SZKOŁY W SZACHACH I LUTOWE GRAND PRIX POŁCZYNA-ZDROJU

Po raz pierwszy w naszej szkole 7 lutego 2024 zorganizowane zostały Mistrzostwa Zespołu Szkół w szachach z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2.

34 uczestnicy rywalizowali, grając 7 partii szachowych z zegarami mierzącymi czas 12 minut na partię.

Wygrał Adam Halhoul, drugie miejsce zajął jego brat Kamil Halhoul (klasa 5 SP), a trzecie Marcel Barankiewicz (klasa 6 SP).

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
Najlepsza szachistka – Milena Mączka (1TR);
Najlepszy szachista – Adam Halhoul (3 LO);
Najmłodszy szachista – Adam Wołoch (klasa 2 SP).

Nagrodą były puchary.

Z naszej szkoły udział w turnieju wzięli też: Dominik Czaja (3 LO), Łukasz Pokorski (3 TI), Filip Smolarek (2 LO), Wojciech Lubasiński (1 TI), Michał Sawka (1 TI), Bruno Jeziorny (1 LO),

Organizatorami mistrzostw byli nauczyciele Wojciech Kalinowski i Kazimierz Tutur.

Dyrekcja szkoły sfinansowała poczęstunek dla grających w mistrzostwach.

10 lutego 2024 odbyła się kolejna tegoroczna edycja Grand Prix Połczyna-Zdroju w szachach. Nasza szkoła współorganizuje imprezę z LUKS “Caissa”.

Zwyciężył reprezentujący UKS OPP Kołobrzeg – Kostiantyn Makhynia, drugi był Adam Halhoul a trzeci Kamil Halhoul.

Grali też nasi reprezentanci Milena Mączka, Dominik Czaja i Wojciech Lubasiński oraz opiekun koła szachowego Wojciech Kalinowski.

Startowało 32 graczy z Kołobrzegu, Biesiekierza, Choszczna, Koszalina, Łobza, Czaplinka i Połczyna-Zdroju.