Przygotowania do realizacji projektu

Realizowany w Zespole Szkół w Połczynie-Zdroju projekt 2023-1-PL01-KA122-VET-000146511 skierowany jest do klas technikum w ramach dofinansowania z FRSE. Pierwszym krokiem było przeprowadzenie rekrutacji, z której wyłoniliśmy 30 uczniów oraz zorganizowaliśmy wizytę przygotowawczą we Włoszech. Spośród kilkunastu zagranicznych firm zostały wybrane te, które najbardziej odpowiadają kierunkom naszego kształcenia. Każda z firm przyjmie na praktyki 2-3 uczniów. Uczniowie będą odbywać praktyki w zespołach międzynarodowych w Reggio Emilia oraz Parmie. Na etapie przygotowawczym do mobilności zakwalifikowani uczniowie będą uczęszczać na warsztaty językowe, które podniosą ich predyspozycje lingwistyczne z języka angielskiego. W ramach projektu odbędą także warsztaty dotyczące proekologii oraz kultury włoskiej w jednym z najsłynniejszych gospodarstw ekologicznych na Pomorzu – Juchowo Farm/k.Szczecinka. Współpraca z tym gospodarstwem jest pionierskim projektem, dzięki któremu młodzież pozyska niezbędna wiedzę ekologiczną, pozna się lepiej, a także uzyska wiedzę na temat kultury włoskiej.