Rozmowy kwalifikacyjne – Erasmus

11 kwietnia zostały przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z uczniami klas 3 i 4 technikum z przedstawicielem fundacji IFOM. Po tej rozmowie nasi uczniowie zostaną skierowani do wybranych firm na praktyki. Już za 3 tygodnie wyjeżdżamy do Włoch. Przed nami miesiąc praktyk w Reggio-Emilia.

Stypendyści

26 marca w Centrum Nauki Cordis im. Rudolfa Virchowa w Świdwinie zostały wręczone Stypendia Starosty Świdwińskiego.

19 uczniów Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju miało zaszczyt otrzymać z rąk Starosty Świdwińskiego Pana Mirosława Majki stypendia za wybitne osiągnięcia dydaktyczne.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie edukacji.

Marcowe Grand Prix Połczyna-Zdroju

W dniu 16.03.2024 odbyła się kolejna tegoroczna edycja Grand Prix Połczyna-Zdroju w szachach.

Nasza szkoła współorganizuje imprezę z LUKS “Caissa”.

Zwyciężył reprezentujący KSz „Hetman” Koszalin – Marcel Renczyński, drugi był Adam Halhoul, a trzeci Wiesław Bućko.

Grali też nasi uczniowie Milena Mączka i Michał Sawka oraz opiekun koła szachowego Wojciech Kalinowski.

Startowało 28 graczy z Bytowa, Biesiekierza, Choszczna, Koszalina, Czaplinka i Połczyna-Zdroju.

Konkurs Turbolandeskunde

Wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiego konkursu “Turbolandeskunde – Die Schweiz” z języka niemieckiego. Trzyosobowe drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o Szwajcarii. Zwycięska drużyna będzie reprezentować szkołę w kolejnym etapie. Trzymamy kciuki!

Opiekunki konkursu: Joanna Kieszkowska i Marta Szopniewska

Konkurs UNESCO

Serdecznie gratulujemy Helenie Liszce-Ziembie, uczennicy klasy 2 A Liceum Ogólnokształcącego!

Helena otrzymała nagrodę główną w konkursie UNESCO na esej, dotykający tematyki dziedzictwa kulturowego i jego wartości. Wielkie brawa i podziękowanie za zaangażowanie i pracę należą się również Kamilowi Przegalińskiemu z klasy 4 A LO oraz Oliwii Brodowicz, z klasy 3 A LO. Za Was także trzymaliśmy kciuki i wiemy, że zabrakło naprawdę niewiele do miejsca na podium.

W działaniach dotyczących współpracy z Polskim Komitetem ds. UNESCO wspiera nas Fundacja CZYN.

Dzień kobiet

Dziś od rana panowie umilali dzień paniom, wręczając kwiaty i słodkie upominki. Na długiej przerwie dziewczyny mogły się wykazać zdolnościami manualnymi w ozdabianiu opasek na głowę, natomiast męskie grono zmagało się w biegu na czas w szpilkach.

Wszyscy otrzymali słodkie upominki, a zwyciężczyni Natalia i zwycięzca Maciej otrzymali glejty – zwolnienie z odpowiedzi ustnej.