Andrzejki 2023

Było smacznie i wesoło!

Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i udział.

Wyniki konkursu na najsmaczniejszą przekąskę andrzejkową poznamy podczas najbliższego apelu.

Bieg i rajd rowerowy

W dniu 10.11.2023 byliśmy współorganizatorami z Gminą Połczyn-Zdrój biegu i rajdu rowerowego z okazji Dnia Niepodległości.

Trasa biegu wytyczona była od Pijalni wody „Joasia” po alejkach Parku Zdrojowego, a uczestnicy rajdu jechali rowerami do sanatorium Borkowo i z powrotem. W rajdzie rowerowym wzięło udział kilkanaście osób, a biegaczy było ponad 50 – głównie uczniów Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju. Startowała jedna rodzina i starszy rowerzysta.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale wręczane przez burmistrza Sebastiana Witka i wicedyrektora Zespołu Szkół Damiana Mroza. Medale sfinansowano ze wsparcia Starostwa Powiatowego w Świdwinie.

Po biegu i rajdzie młodzież i dorośli rozgrzali się smaczną herbatą podawaną przez uczennice Technikum Żywienia.

Organizacją z ramienia Gminy Połczyn-Zdrój zajmował się Zdzisław Wiater, a z Zespołu Szkół Anna Staliś i Wojciech Kalinowski. Opiekę medyczną, za którą serdecznie dziękujemy, sprawował Grzegorz Bajdan.

Święto Niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie przygotowali uroczystą akademię. Przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia z historii naszego kraju, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Na koniec cała szkoła odśpiewała “Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU.