Branżowa Szkoła I Stopnia

Szybkie usamodzielnienie się na pewno – dla wielu z Was – może stać się szansą na poprawę jakości życia i wejście w dorosłość.  Zapraszamy właśnie CIEBIE!

Kształcimy we wszystkich możliwych zawodach wynikających z klasyfikacji szkolnictwa branżowego. Czy to jest możliwe? – Oczywiście! W ławce szkolnej przyszły kucharz usiądzie obok ślusarza, fryzjerka obok sprzedawcy, murarz-tynkarz  zaprzyjaźni się z cukiernikiem,  a monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie podzieli się swoimi pasjami z mechanikiem pojazdów samochodowych lub elektromechanikiem.

W zakładach rzemieślniczych, w których – u boku prawdziwych fachowców – mistrzów  w swoich specjalnościach, będziesz uczył się przyszłego fachu.

Uzyskując status młodocianego pracownika zaczniesz kreować swoją zawodową drogę.      
W szkole otrzymasz narzędzia w zakresie wykształcenia ogólnego. Naukę przedmiotów zawodowych podejmiesz na turnusach dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników I, II i III stopnia (tzw. kursach zawodowych)

Co po szkole?

Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia możesz dalej się kształcić w Branżowej szkole II Stopnia, w szkole dla dorosłych lub podjąć pracę.

ZAWODYkucharz, sprzedawca, fryzjer, cukiernik, piekarz murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik, monter-elektronik i inne zawody
PRAKTYCZNA NAUKA
ZAWODU
Na terenie zakładu pracy w oparciu o umowę o praktyczną naukę zawodu.
KURSY DOKSZTAŁCANIA ZAWODOWEGOI stopnia – w klasie I
II stopnia – w klasie II
III stopnia – w klasie III
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – pod koniec klasy III