Wycieczka dydaktyczna

W dniach 3-4 listopada 2022 uczniowie naszej szkoły /4LO, 3LO, 1LO, 1TR/ wraz z opiekunami /Aneta Frączyk, Justyna Górska, Marzena Król/ uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Wyjazd został dofinansowany z programu „Poznaj Polskę”, którego głównym celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Emigracji, pole bitwy na Westerplatte, a także historyczne centra Gdańska i Gdyni.

Dodatkowym atutem wyjazdu był spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Pełne emocji widowisko, poruszająca muzyka, przepiękna scenografia i najnowocześniejsze efekty specjalne sprawiły, że inscenizacja dzieła życia Michaiła Bułhakowa, perły kanonu literatury, stała się dla młodzieży niezapomnianym przeżyciem.