Za nami dwa intensywne dni w Centrum Nauki Cordis w Świdwinie

Nasi humaniści, informatycy i absolwentka szkoły połączyli siły i… sami zobaczycie, co z tego wyniknęło :). Na tę chwilę mamy tylko zdjęcia, a w niedalekiej przyszłości pojawi się również film.
Ale, po kolei:

Werka, Maciek i Maja z klasy 3 LO o profilu humanistyczno-filmowym oraz Jakub i Karyna z klasy 3 TZ o profilu informatycznym wzięli udział w warsztacie dziennikarskim, który odbył się w sali audiowizualnej CN Cordis. Warsztat poprowadziła absolwentka naszej szkoły, aktywnie pracująca dziennikarka telewizji Polsat News – Adamina Sajkowska. To było bardzo otwierające, ale także stresujące doświadczenie, bo praca z kamerą to nie jest łatwe zadanie! W międzyczasie poznaliśmy świetną grupę filmowych zapaleńców, którzy w technikum świdwińskim z własnej inicjatywy tworzą szkolną telewizję. Nasze spotkanie, warsztat i wizyta były tylko wstępem do wydarzenia, które odbyło się 3 września – oficjalnego otwarcia Centrum Nauki Cordis, placówki popularyzującej naukę, wykorzystującej nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. W trakcie piątkowej uroczystości nasza filmowa grupa przeprowadziła wywiad z panem Mirosławem Majką – Starostą Powiatu Świdwińskiego oraz z panem Karolem Jędraszczykiem – Kierownikiem Centrum Nauki Cordis w Świdwinie i całkiem nieźle się przy tym bawiła! Podsumowaniem wyjazdu była wizyta w Świdwińskim Ośrodku Kultury Zamek, gdzie obejrzeliśmy niezwykłą grafikę ścienną autorstwa Franciszka Starowieyskiego i daliśmy się zakuć w dyby 😉

Kinga Dolatowska