Nasi szachiści grali w Grand Prix Połczyna – Zdroju

Cykl 12 turniejów Grand Prix Połczyna – Zdroju współorganizowanych przez naszą szkołę z klubem „CAISSA” rozpoczęty.

W pierwszym turnieju w sobotę 22 stycznia startowało 32 zawodników z Połczyna – Zdroju, Słupska, Inowrocławia, Trzebiatowa, Ustronia Morskiego, Koszalina, Biesiekierza, Czarnego, Sidłowa i Świdwina. Turniej ma charakter otwarty, stąd udział szachistów spoza naszego miasta.

1 miejsce w turnieju zajął Adam Halhoul wygrywając wszystkie 9 rozegranych partii.

Swoje doświadczenie szachowe na wyższy poziom podnosili nasi uczniowie: Kacper Zawojski, Krzysztof Stempak, Dominik Czaja oraz opiekun szkolnego koła szachowego Wojciech Kalinowski.

Swoich reprezentantów miały też szkoły podstawowe SP 1 – Karol Śliz oraz SP 2 – Piotr Błaszkiewicz i Michał Sawka.

Najlepszym seniorem w turnieju był mający 78 lat pan Helmut Borkowski.

Wśród juniorów do lat 15 najwyższe 2 miejsce w turnieju zajął Karol Śliz.

Grały 2 kobiety: pani Anna Berezowska z Inowrocławia oraz Aleksandra Jankowska ze Świdwina.

Drugi turniej Grand Prix Połczyna-Zdroju odbędzie się 26 lutego.

Zapraszamy do kibicowania naszym szachistom.