Odpowiedzialność prawna nieletnich  – spotkanie edukacyjno-profilaktyczne.

W dniu 4 marca klasy I i II wzięły udział w spotkaniu edukacyjno- profilaktycznym z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji st. asp. Katarzyną Kopacz. Głównym tematem spotkania było ponoszenie odpowiedzialności prawnej przez nieletnich.  Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami:  nieletni, demoralizacja i jej znamiona oraz omówiono zachowania, zabronione prawem, m.in.  cyberprzemoc, posiadanie, użyczanie czy nakłanianie do używania substancji psychoaktywnych.

St. asp. Katarzyna Kopacz przypomniała również uczniom , jakie zachowania powinni przejawiać, aby nie popaść w konflikt z prawem i mieć czystą kartę w Krajowym Rejestrze Karnym. Zaznaczyła jak ważne jest to w sytuacji ubiegania się o pracę już w życiu dorosłym.