Dzień otwarty szkoły

Dzień otwarty ma za zadanie pomóc absolwentom klas ósmych szkół podstawowych w podjęciu trudnej decyzji, jaką jest wybór szkoły średniej i kierunku kształcenia. W naszej szkole taki wyjątkowy dzień odbył się 30 maja. Na odwiedzających czekało sporo zróżnicowanych atrakcji tak, aby w pełni zaprezentować działania i osiągnięcia naszych uczniów, potencjał nauczycieli, możliwości szkoły.

W sali gimnastycznej stworzyliśmy główne centrum informacyjne, gdzie przy stoiskach trzech typów szkół, można było dowiedzieć się bezpośrednio od uczniów i nauczycieli na temat funkcjonowania danego kierunku. A tych mamy kilka.

W Liceum Ogólnokształcącym uczniowie mogą wybrać profile:

• matematyczny

• biologiczno-medyczny

• humanistyczno-filmowy

• ogólny

Technikum proponuje kształcenie w trzech kierunkach:

• Technik reklamy (NOWOŚĆ)

• Technik hotelarstwa

• Technik żywienia i usług gastronomicznych

• Technik informatyk

A w Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy we wszystkich możliwych zawodach wynikających z klasyfikacji szkolnictwa branżowego.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny uczniom i nauczycielom ze szkół:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju,

Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju,

Szkoła Podstawowa im. kardynała S. Wyszyńskiego w Bolkowie,

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Redle.

Cieszymy się, że mogliście zobaczyć a my, zaprezentować Wam naszą szkołę, jej zaplecze i trzon szkoły, czyli przykładowe działania związane z kierunkami kształcenia oraz, że mogliście razem z nami chociaż przez moment poczuć atmosferę „Staszica”.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej – uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia, a naszym gościom – raz jeszcze – dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że swoją przyszłość wiążecie z połczyńskim Liceum, Technikum czy Szkołą Branżową. Z wieloma z Was zapewne spotkamy się we wrześniu. Do zobaczenia!

Więcej zdjęć TUTAJ