75 dębów na 75-lecie LO

W ubiegły piątek – 7 października odbyło się sadzenie drzewek. Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań z okazji obchodzonej w ubiegłym roku 75. rocznicy naszej szkoły.

W tym dniu młodzież, nauczyciele i dyrektor Zespołu Szkół wraz z przedstawicielami wydziału ochrony środowiska UMiG Połczyn-Zdrój dokonywali zasadzania drzewek na terenie parku miejskiego oraz pobliskiego zalewu. Nasi uczniowie wraz z pozostałymi uczestnikami z dużym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, w efekcie których zostało wysadzonych 75 młodych dębów. Nie bez powodu zostały wybrane właśnie te drzewa, gdyż są one utożsamiane z otoczeniem terenu szkoły oraz jej historią. Dęby są symbolem siły, potęgi oraz wytrwałości, której nie brakuje naszym wychowankom oraz pracownikom.

Uczestnicy mieli także dużą satysfakcję, że ich starania oraz inicjatywa będą służyły kolejnym pokoleniom, a być może w przyszłości zainspirują inne szkoły do takich działań.

Jesteśmy wdzięczni Nadleśnictwu Świdwin za przekazanie sadzonek dębów dla ZS w Połczynie-Zdroju.

Duże podziękowania również należą się p. Elżbiecie Pastuszka z Nadleśnictwa Świdwin oraz p. Marcinowi Catewiczowi, a także p. Natalii Brzezińskiej-Pauba z UMiG Połczyn-Zdrój za wsparcie naszej inicjatywy oraz koordynowanie akcji.