Warsztaty “Natura w grafice”

W poniedziałek 16 października 2023 roku uczniowie klasy II technikum reklamy uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Natura w grafice” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Stacja Toporzyk” w ramach Programu „Społecznik”.

Gospodarze Dolina Trzech Stawów Stacja Toporzyk Państwo Joanna i Kuba Konarzewscy zaprosili młodzież do swojego atelier, gdzie zaprezentowali prace malarskie, rysunki, fotografie i fotografiki swoje oraz gości, którzy biorą udział w organizowanych przez nich warsztatach i plenerach. „Stacja Toporzyk” to również piękne miejsce pełne inspiracji i niesamowitej przyrody, której piękna dodaje hodowla kucy walijskich, która jest pasją gospodyni. Ta pasja i bliskość przyrody jest zauważalna w pracach, na których motywy koni oraz piękna przyrody wielokrotnie się pojawiają.

Pasja i wiedza Pana Kuby na temat reklamy, sztuki, różnych technik druku zrobiła niesamowite wrażenie na młodych słuchaczach. Posiadane okazy druku na pergaminie, bibule oraz materiały reklamowe z różnych okresów sprawiły, że te warsztaty były niesamowitą lekcją historii druku.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość stworzenia grafiki dwiema różnymi technikami. Praktyczny aspekt warsztatów i możliwość wykorzystania prasy drukarskiej do stworzenia wydruku przygotowanej kompozycji pozwolił młodzieży cofnąć się choć na chwilę do początków druku.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom, za miłą atmosferę i poczęstunek, jakim nas ugoszczono.