Wieści biblioteczne

#spotkanieautorskie#absolwent#NPRCZ2.0. #MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego#MinisterstwoEdukacjiNarodowej

👉Na półce z nowościami w bibliotece szkolnej pojawiła się dzisiaj ciekawa pozycja autorstwa podróżnika Arkadego Radosława Fiedlera “Tam, gdzie rzeki przychodzą na świat”. Ciekawa, bo jest w niej między innymi osobny rozdział o naszej Wogrze. Z autorem można było porozmawiać osobiście podczas spotkania zorganizowanego przez Fundacja CZYN , a rozmowę poprowadził absolwent połczyńskiego “Staszica” – Łukasz Pilip. Reporter

☝️I tu dochodzimy do naszego źródła!

😍Niezwykle cieszymy się, że Łukasz znalazł czas i ochotę na osobne spotkanie ze szkolną społecznością. W spotkaniu autorskim wzięli udział nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół, którzy dali się ponieść opowieściom i historiom z życia zawodowego i prywatnego autora. A były to historie niezwykle ciekawe i inspirujące, zwłaszcza w kontekście rozwoju zawodowego, pierwszej pracy, jak i rozterek twórczych. W trakcie spotkania reporter szczerze opowiedział o trudnym starcie i poniesionych porażkach zawodowych, o początkach swojej kariery dziennikarskiej i o potężnej pracy, jaką należy włożyć w każdy proces twórczy.

Przypomnijmy, że Łukasz Pilip. Reporter jest Absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu i… Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Połczynie-Zdroju. Reporterem i stałym współpracownikiem „Dużego Formatu” i „Wysokich Obcasów”, wyróżnionym w kategorii „Twórca szczególnie wrażliwy” na Festiwalu Wrażliwym, autorem dwóch książek: „Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa” oraz „Porwany” (mamy!!!).

Spotkanie zorganizowano w ramach promocji i wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Realizacja zadania Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

“Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”