Zdalna edukacja w usłudze Office 365

.

Adaptując się do zaistniałej sytuacji, wprowadzenia nauczania na odległość Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju wdrożył dla wszystkich pracowników i uczniów bezpłatną usługę Office 365. Dostęp do aplikacji plików z niemalże z każdego urządzenia wyposażonego w dostęp do Internetu, bezpieczeństwo oraz elastyczność pracy, w bardzo dużym stopniu poprawią wydajność i wygodę pracy całej społeczności szkolnej.

Wdrożone rozwiązanie umożliwia dostęp do aplikacji pakietu Office takich jak: Word, Excel, PowerPoint, poczty Outlook oraz wygodnego dysku chmurowego OneDrive o pojemności 50 GB. Komunikator sieciowy Microsoft Teams zwiększył możliwość prowadzenie zajęć, zorganizowania spotkania lub konsultacji online. Wszystkie dostępne aplikację i narzędzia są zsynchronizowane z zasobami szkoły przez co istnieje wygodny sposób na udostępnianie dokumentów i współpracę online.

Mamy nadzieję, iż wprowadzone rozwiązanie zwiększy komfort pracy naszych uczniów, umożliwi im dalszy rozwój technologiczny i wprowadzi w edukację na miarę najlepszych szkół i uczelni na całym świecie.