Konkurs historyczny

25 stycznia br. 7 uczniów klas licealnych i technikum z Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju przystąpiło do konkursu „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921”, którego organizatorami są Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza i Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk. Konkurs ma za zadanie upamiętnić bohaterów i walki toczone podczas konfliktu sprzed wieku oraz rozbudzić zainteresowanie historią wśród młodego pokolenia. Trzech najlepszych uczestników zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się za miesiąc w Szczecinie.

Konkurs odbył się na terenie Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestnikom życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!!! Za przygotowanie i przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele historii: Andrzej Tworek i Tomasz Podsiadło.