Dzień Edukacji Narodowej

14 października całe grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście uczestniczyli w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miłe słowa oraz wyrazy podziękowania za okazywaną cierpliwość, życzliwość i zaangażowanie w przekazywaniu niezbędnej wiedzy oraz wartości etycznych były formą podziękowania ze strony społeczności uczniowskiej. Miłym akcentem były słodkie upominki dla wszystkich pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

Niezmiernie miło nam było po raz kolejny wręczyć nauczycielskie Oskary, do których nauczycieli nominowali uczniowie. Wśród zwycięzców znaleźli się: Joanna Tokarska w kategorii: SERDECZNY UŚMIECH, Damian Mróz w kategorii: STRUŚ PĘDZIWIATR, Andrzej Tworek w kategorii: STOICKI SPOKÓJ oraz BRATNIA DUSZA, Izabela Żuchowska w kategorii: KRZYKACZ ROKU, ks. Marek Roskowiński w kategorii: MARZYCIEL ROKU oraz Zenon Darosz w kategorii: MISTRZ PRĘDKOŚCI DYKTOWANIA.

W trakcie akademii również zostały wykonane niepowtarzalne karykatury przez gospodarzy klas dla nauczycieli, które wywołały u wielu z nich dużo radości. Poszczególne prace trafiły do swych właścicieli.

W tradycji obchodów DEN przyznawane są nagrody dyrektora. Wśród wyróżnionych są nauczyciele, którzy przede wszystkim rozwijali uzdolnienia uczniów, organizowali konkursy i przygotowywali do nich uczniów, byli organizatorami wycieczek, doskonalili umiejętności uczniów, rozwijali zdolności i poszerzali ich zainteresowania, uczyli wrażliwości, otwartości, poszanowania inności i poświęcenia.

Nagrody dyrektora również zostały wręczone pracownikom administracji oraz obsługi.

Wśród zaproszonych gości zaszczycił nas swoją obecnością Pan Roman Kozubek, który w imieniu starosty świdwińskiego złożył życzenia z okazji DEN całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły, a także wręczył nagrody dyrektora dla P. Krystyny Kawicz–Żabskiej oraz P. Damiana Mroza.

Ponadto uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce zostali nagrodzeni stypendiami starosty. Nagrody wręczone zostały przez Pana Romana Kozubka.

Podczas uroczystości zostały wręczone także nagrody za konkurs literacki pn. “Rozłąka”. Pierwsze miejsce należy do Karoliny Gacy, drugie miejsce ex aequo zajęły Maja Masłowska oraz Martyna Chrut. Gratulujemy!

Tekst: Anna Staliś
Foto: Karyna Lvova