Hej kolęda, kolęda!

17 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek. Wyśpiewane przez młodzież utwory wprowadziły nas w świąteczny nastrój. W przesłuchaniu wzięło udział 6 zespołów. Głównym celem konkursu było pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
– ks. Antoni Kloska, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
– s. Małgorzata ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek
– p. Halina Kędzierska, emerytowany wieloletni nauczyciel fizyki naszej szkoły
– p. Danuta Kotkowska, przedstawiciel Caritas działającego przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie-Zdroju.

Nagrody główne zdobyli:
1 miejsce klasa II LO sp za kolędę „Wśród nocnej ciszy”
2 miejsce uczniowie klasy I TŻiUG za kolędę „Lulajże Jezuniu”
3 miejsce uczniowie klasy III TI/TH sp za pastorałkę „A kto wie?”

Wyróżnienia otrzymali:
– klasa III LO sp za kolędę „Dzisiaj w Betlejem”
– klasa I LO za kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”
– klasa III TH g za pastorałkę „Zaśnieżone miasta”

Dziękujemy Zuzi, Wiktorii, Karynie, Adamowi i Dominikowi za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do osób zasiadających w jury. Wszystkie klasy uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody. Było to możliwe dzięki hojności naszych sponsorów: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Joachim Brudziński, Paweł Szefernaker, Karolina Roskowińska, Beata i Kazimierz Ordon, Restauracja Palupe.

Z całego serca dziękujemy za życzliwość i wsparcie naszej inicjatywy.