Szachiści solidarni z Ukrainą.

W sobotę 19 marca na sali sportowej naszej szkoły odbyła się 3 edycja szachowego Grand Prix Połczyna – Zdroju.

Udział wzięło 40 zawodników z Kostrzyna Wlkp., Choszczna, Koszalina, Polanowa, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Łobza, Drawska Pom., Biesiekierza i Połczyna – Zdroju.

Gościnnie grał absolwent naszego Technikum Hotelarstwa (pracujący w hotelu i studiujący w Koszalinie) Maksym Chernysh z Żytomierza.

Rywalizował też z powodzeniem jego 11 letni brat Denys, zajmując 2 miejsce.

Turniej wygrał utalentowany 13 letni uczeń SP 1 Karol Śliz.

Miejsce 6 zajął 9 letni Kamil Halhoul.

Młodzież w czołówce.

Naszą szkołę reprezentowali: Adam Halhoul, Dominik Czaja, Kacper Zawojski i Sebastian Wiśniewski.

Organizatorem z ramienia Zespołu Szkół był jak w poprzednich edycjach Wojciech Kalinowski.
W turnieju brały udział mieszkające od lat w Polsce Panie z Ukrainy: Nadzieja Jezikowska i Leokadia Łukaszewicz.
Wśród zawodników odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc dla rodziny naszego absolwenta. Zebrane blisko 500zł prezes LUKS “Caissa” Wiesław Bućko przekazał mamie i cioci Maksa.
Uczestnicy turnieju skosztowali specjalnie na ten turniej upieczonego przez panią Ewę ciasta w barwach Ukrainy.