Wycieczka wolontariuszy Caritas

Uczniowie naszej szkoły, w tym Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się wraz z opiekunami na wycieczkę na południe Polski.

Wczorajszy dzień rozpoczął się od zejścia w “czeluści” szybów Kopalni Soli w Wieliczce. Wielu z nas było tam po raz pierwszy. Schodami zmierzaliśmy na głębokość 125 m rozglądając się po pięknych i malowniczych ścianach ozdobionych białym złotem – solą. Wrażenie zrobiły na nas multimedialne iluminacje oraz ogromna Kaplica Świętej Kingi. Nie ukrywamy, że sprawdziliśmy, czy ściany rzeczywiście są z soli!

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum poświęcone Tadeuszowi Kościuszce, po którego zwiedzaniu udaliśmy się na szczyt Kopca Kościuszki, z którego roztacza się widok na panoramę Krakowa.

Słoneczna pogoda sprzyjała spoglądaniu, aż po horyzont! Tak też wypatrzyliśmy nasz kolejny cel – wzgórze klasztoru Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Miejscowość ta, ze względu na jej fundatora (XVII w.) oraz topografię, nazywana jest Polską Jerozolimą.

Tam przeszliśmy ścieżkami Drogi Krzyżowej przyglądając się licznym zabytkowym kaplicom wpisanym na światową listę UNESCO. Chociaż droga miejscami była trudna do pokonania, wszyscy daliśmy radę!

Drugi dzień naszej przygody rozpoczęliśmy w Energylandii, gdzie piękne słoneczko pozwoliło na karuzele szaleństw młodym i troszkę dojrzalszym uczestnikom. Najwyższe kolejki nie były nam straszne, a wodne atrakcje nie pozostawiły na nas suchej nitki. Zabawa nie miałaby końca, gdyby nie obowiązek powrotu do domu i szkoły.