Zajęcia w Centrum Nauki Cordis

16 września w Centrum Nauki Cordis uczniowie Zespołu Szkół z liceum ogólnokształcącego z klas I i IV o profilu biologiczno-medycznym uczestniczyli w warsztatach z zakresu energii, energetyki i klimatu. Warsztaty poprowadzili pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z Wydziału Energetyki i Paliw – dr inż. Paweł Gajda oraz dr inż. Filip Jędrzejek. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zmiany klimatu zachodzą na Ziemi, jakie są źródła energii elektrycznej, jak te źródła wpływają na klimat i środowisko naturalne. Młodzież mierzyła naturalną promieniotwórczość, otrzymała również informacje o bezpieczeństwie energetycznym w kontekście budowy w Polsce elektrowni jądrowej. Uczniowie oprócz wiedzy otrzymali w prezencie puzzle. W warsztatach wraz z uczniami uczestniczyły pani Marzena Król = nauczyciel chemii oraz pani Krystyna Kawicz-Żabska – dyrektor Zespołu Szkół.

Zajęcia zostały zorganizowane pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.