#przerwa na czytanie

„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie z naszą szkołą – 28 października przystąpiliśmy do akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W tym dniu do czytania zmobilizowała nas również dekoracja w szkole: były hasła promujące czytelnictwo, złote myśli znanych ludzi mówiące, co daje czytanie oraz wiszące na kolorowych wstążkach książki. Książki były wszędzie, tak więc nic nie stało na przeszkodzie, aby tylko czytać, czytać i czytać,

i czytać, a robiliśmy to wszędzie: na korytarzu, w klasie, na schodach i nie tylko… Pani Dyrektor również włączyła się do akcji, chociaż trzeba przyznać, że takie akcje to pani Dyrektor ma każdego dnia i to nie tylko na przerwach.

W akcji brało udział 190 uczniów. To oni w tym dniu poprzez swoje zaangażowanie promowali czytelnictwo, zwrócili uwagę na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcali wszystkich do sięgania po książkę w każdej chwili, w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Dziękuję wszystkim, uczniom i nauczycielom, za zaangażowanie w tę piękną międzynarodową akcję czytelniczą.

Wioletta Madej

bibliotekarka