Żywa lekcja historii

8 listopada, na specjalne zaproszenie, Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Bractwo Rycerskie Świdwin zorganizowało żywą lekcję historii z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Członkowie bractwa skupili się na historii oręża polskiego, zaprezentowali sylwetki z okresu wczesnego i późnego średniowiecza oraz drugiej wojny światowej. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i z pewnością znacznie urozmaiciła to, o czym uczniowie mogą uczyć się na lekcjach. Po pokazie zainteresowane osoby spróbowały swoich sił w pojedynku rycerskim. Uczniowie mogli wziąć do ręki elementy uzbrojenia i oporządzenia z dawnych epok, aby osobiście przekonać się, ile ważył np. pistolet maszynowy czy hełm. Członkowie Bractwa udowodnili, że dzięki uporowi i ciężkiej pracy można osiągnąć sukces.

Bractwo składa serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Połczynie Zdroju za zaproszenie i gościnę.

Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy się ponownie z kolejnymi ciekawymi tematami.

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku.