Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji, jej objawów i zachęcenie do podejmowania leczenia.

Fundacja Forum Przeciw Depresji realizuje kampanię społeczno- edukacyjną, która będzie przebiegała pod hasłem NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE/OFFLINE – nie pozwól dziecku wylogować się z życia. Celem tegorocznej edycji kampanii – podobnie jak poprzednich – jest uwrażliwienie dorosłych na problem depresji wśród nastolatków, a także przekazanie im praktycznych wskazówek: jak rozpoznać chorobę u dziecka, jak z nim rozmawiać i wspierać w chorobie i gdzie szukać pomocy, ale dodatkowo zwrócenie uwagi na to jak pandemia wpłynęła na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Szczegóły pod linkiem https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tej tematyce :

Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” zaprasza  do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych,z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.

Szczegóły wydarzenia znajdą Państwo na stronach:

www.kghm.com/depresja

www.cfrlubin.pl/depresja

www.facebook.pl/tydzienwalkizdepresja