Profilaktyka czerniaka “Znamię! Znam je?”

W ramach upowszechniania wiedzy o nowotworze złośliwym skóry nasza szkoła, jak w roku ubiegłym, włączyła się do Programu edukacyjno-informacyjnego pn. „Znamię! Znam je?” – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry. W ramach programu uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez panią pielęgniarkę Barbarę Dziubańską. Dzięki zajęciom uczniowie nabyli umiejętności rozpoznania czerniaka oraz nauczyli się jak regularnie badać skórę, a przede wszystkim poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka. Na spotkaniu omówione zostały również zasady ochrony przed rakiem skóry, dzięki czemu młodzież może teraz uchronić się przed tym groźnym nowotworem.

W zakładce PIELĘGNIARKA SZKOLNA  znajdują się szczegółowe informacje dotyczące materiałów edukacyjno-informacyjnych.