“Polska? Kocham!”

Nadszedł czas na rozwiązanie Konkursu „POLSKA? KOCHAM!”. Mimo obostrzeń pandemicznych i nauki zdalnej udało się ogłosić i przeprowadzić walentynkowy konkurs „Polska? Kocham!”, który był organizowany we współpracy przez Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju oraz Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów poczucia piękna ojczystej przyrody, poszerzenie wiedzy o warunkach naturalnych i historii Polski, rozbudzenie zainteresowań oraz możliwość przedstawienia własnego poglądu na świat. Jury nie miało łatwego wyboru przy nagradzaniu zgłoszonych prac. Każda praca miała swój niepowtarzalny klimat. Dało się wyczuć talent i staranność przy wykonywaniu dzieł. Wszyscy uczestnicy zwracali uwagę na piękno polskiej przyrody, historię kraju, zabytki, zwyczaje i obyczaje. W końcu udało wyłonić się zwycięzców.

Laureatami ze Szkoły Podstawowej nr 1 zostali:

KATEGORIA: PLAKAT
– Petronella Holford (kl. VIII) – zwyciężczyni
– Piotr Bogusz (kl. III) – wyróżnienie
– Maria Szymańska (kl. VIII) – wyróżnienie

KATEGORIA: PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
– Aleksander Krysiak (kl. V) – zwycięzca

Z Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju jury postanowiło nagrodzić:

KATEGORIA: UTWÓR LITERACKI
– Martyna Chrut (kl. I LO) – I miejsce
– Karolina Gaca (kl. II LO g) – II miejsce

KATEGORIA: PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
– Sandra Ziółkowska (kl. II LO g) – I miejsce
– Barbara Darosz (kl. II LO g) – II miejsce

Dodatkowo jury postanowiło przyznać wyróżnienia Karynie Lvovej (kl. II TI g) oraz Wiktorii Orenczak (kl. II TH sp). Wszystkie prace są do wglądu u organizatorów konkursu.

Gratulujemy!

Tomasz Podsiadło