MATURA PRÓBNA

j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski 8.30 – 10.30

JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY ROSZERZENIE
j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski 10.50 – 13.20

Wszyscy maturzyści w dniach 15, 16, 17.02.2021 po zakończonej maturze nie mają zajęć.

Szczegółowy harmonogram zawierający informacje na temat daty i miejsca egzaminu, liczby zdających, wejścia do szkoły można pobrać poniżej:

DODATKOWE ZALECENIA DLA ZDAJĄCYCH

NA EGZAMIN MOŻE PRZYJŚĆ WYŁĄCZNIE OSOBA ZDROWA, BEZ OBJAWÓW CHOROBOWYCH SUGERUJĄCYCH CHOROBĘ ZAKAŹNĄ.

ZDAJĄCY NIE MOŻE PRZYJŚĆ NA EGZAMIN, JEŻELI PRZEBYWA W DOMU Z OSOBĄ NA KWARANTANNIE LUB IZOLACJI W WARUNKACH DOMOWYCH ALBO JEST OBJĘTA KWARANTANNĄ LUB IZOLACJĄ W WARUNKACH DOMOWYCH

JEŻELI ZDAJĄCY CHORUJE NA ALERGIĘ LUB INNE SCHORZENIE , KTÓREGO OBJAWAMI MOGĄ BYĆ KASZEL, KATAR LUB ŁZAWIENIE, MA OBOWIĄZEK ZGŁOSIĆ TAKĄ INFORMACJĘ DO DYREKTORA SZKOŁY PRZED EGZAMINEM.

1. Do szkoły zdający wchodzą z zakrytymi ustami i nosem (własna maseczka lub przyłbica), wejściem i o czasie wskazanym w Harmonogramie wejść (Załącznik), zachowując bezpieczną odległość ( również przed szkołą). Na drzwiach wejściowych do szkoły będą umieszczone listy zdających, uprawnionych do wejścia w tym miejscu.
  2. Po wejściu do szkoły zdający jest zobowiązany do dezynfekcji rąk oraz udania się bezpośrednio przed wskazaną salę.
  3. Wierzchnie okrycie zdający pozostawiają w sali przygotowanej jako szatnia.
  4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Jeżeli jednak wystąpi taka sytuacja, w sali przygotowanej jako szatnia, będzie przygotowany pojemnik z woreczkami, w których je umieszcza.
  5. Zdający przynoszą własne przybory piśmiennicze i kalkulatory dopuszczone przez CKE oraz małą buteleczkę wody.
  6. Przed wejściem do sali zdający zachowują bezpieczną odległość od innej osoby tj. co najmniej 1,5 m.
  7. Zdający losują numerki i podpisują się na liście zdających, używając własnego długopisu/pióra. Numerki zabierają ze sobą i kładą na ławce. Po zakończeniu egzaminu zostają zebrane do woreczka foliowego i zniszczone.
  8. Po zajęciu miejsc zdający mogą zrezygnować z zakrywania ust i nosa.
  1. Zdający mają obowiązek ponownego zakrycia ust i nosa, kiedy :
  • Udaje się z przewodniczącym zespołu nadzorującego do dyrektora po odbiór arkuszy.
  • Podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie a także w celu otrzymania pozwolenia na skorzystanie z materiałów pomocniczych (słowniki).
  • Wychodzi do toalety.
  • Wyraża wolę skorzystania na egzaminie z j. polskiego ze słowników, w tym celu po zgłoszeniu członkowi zespołu nadzorującego, podchodzi do przygotowanego miejsca z materiałami pomocniczymi, a przed ich użyciem dezynfekuje obowiązkowo ręce ( środek dezynfekujący znajduje się obok słowników).
  • Kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali.

OBOWIĄZKOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

1. Zakaz komunikowania się z innymi zdającymi w trakcie egzaminu.
  2. Niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
  3. Zakaz wymieniania się miedzy zdającymi długopisami/piórami lub sprzętem pomocniczym.
  4. Obowiązek mycia i zdezynfekowania rąk po wyjściu z toalety.
  5. Obowiązek opuszczenia szkoły zaraz po zakończeniu egzaminu oraz zakaz gromadzenia się zarówno na terenie jak i przed szkołą.

Dopuszczone przez CKE przybory i materiały pomocnicze

PrzedmiotPrzybory i materiały pomocniczeObowiązkowo/fakultatywnieZapewnia
biologiaLinijka
Kalkulator prosty
Wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki
Fakultatywnie Obowiązkowo
chemiaLinijka
Fakultatywnie Obowiązkowo
fizykaLinijka
Fakultatywnie
geografiaLinijka
Lupa
Obowiązkowo Fakultatywnie

historiaLupaFakultatywnieZdający
język polskiSłownik ortograficzny
Słownik poprawnej polszczyzny
ObowiązkowoSzkoła
matematykaLinijka
Cyrkiel
Wybrane wzory matematyczne
ObowiązkowoZdający
Zdający Zdający
Wiedza o społeczeństwieKalkulator prostyFakultatywnieZdający

Każdy zdający ma obowiązek posiadania na egzaminie z każdego przedmiotu własny długopis/pióro z czarnym tuszem/atramentem.

Kalkulator prosty – jest to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczania procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.